FIRMA KLIMATYCZNA DECOR zajmuje się sprowadzaniem z Francji oryginalnych antyków oraz wyselekcjonowanych replik wykonanych w XX wieku. W większości są to unikatowe i niepowtarzalne meble w stylu Ludwika XV i XVI: krzesła, fotele, sofy, komody, szafy, żyrandole czy lustra.

Nowa stylizacja wg tradycyjnych metod renowacji

Antyki kojarzą się z masywną formą, ciemnym kolorem drewna, starodawnym wyglądem i meblami, które nie zawsze chcielibyśmy mieć w swoich domach. Firma KLIMATYCZNA specjalizuje się w nowych aranżacjach, stylizacjach stosując tadycyjne techniki: patynowanie, pastowanie, woskowanie itp. Meble i antyki odnawiane są ręcznie i poddawane są całkowitej renowacji tzn. oczyszczeniu drewna, naprawie, wzmocnieniu, uzupełnieniu brakujących elementów. Stosujemy oryginalne francuskie preparaty i patyny, malując w taki sposób aby mebel pozostawał wierny swojemu rodowodowi. Tak odrestaurowane, przechodzą prawdziwą metamorfozę zyskując nowe oblicze, lekkość i świeżość, a w pomieszczeniu tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Meble francuskie Ludwik XV - XVI

Paleta barw to przede wszystkim, naturalne pastelowe kolory głównie: biel, beż, szarość, francuski błękit. Zastosowanie tych barw miało swój początek już w XVIII wieku, a obecnie króluje niemal na całym świecie.

Indywidualne zamówienia

Realizujemy indywidualne zamówienia zgodne z życzeniem Klienta, jak również zajmujemy się odnawianiem i tapicerowaniem mebli, które już Państwo posiadacie. Gwarantujemy niezwykłą dbałość o szczegóły, jakość i estetykę. Jesteśmy pomocni w doborze tkanin i elementów wykończeniowych (chwosty, taśmy, frędzle). Jeżeli Państwo poszukujecie wymarzonych przez siebie mebli zapraszamy.